حمام درمانی

روش طلایی حمام درمانی:

اگر کودکتان بدخواب است::: بی شک همه ما شب زنده داری های زیادی داشته ایم تا مراقب کودک بدخوابمان باشیم و به همین دلیل روزکاری سختی رابعذازاین شب زنده داری گذرانده ایم ٰ برای حل این مسئله راه حلهای نختلفی تا امروز ازسوی کارشناسان مطرح شده است.برخی معتقدندباتغییررژیم غذایی کودک یا افزایش میزان فعالیت اودرطول روز میتوان این مشکل را برطرف کرد.
اما پیشنهادمااین است که درطول هفته2 تا 3 بار اجازه دهید کودکتان در آبی که در آن عصاره گیاه سنبل الطیب و بابونه وجوددارد بازی کند. برای این کار کافیست وان حمام راازآب ولرم پرکنیدو به میزان مساوی از عصاره این 2گیاه درون وان بریزیدو اجازه بدهید کودک به مدت نیم ساعت درآن بازی کنداین کار موجب میشودتااوبعداز10روزخوابی آرام و بی دغدغه را تجربه کند می توانید به جای استفاده از سنبل الطیب و بابونه از جوشانده آنها نیز استفاده کنید. کافیست 10گرم از هر 2گیاه رابا3 لیوان آب روی حرارت بگذارید تایک لیوان از آن باقی بماند.

بچه های گرمایی و آب بازی با گریپ فروت:::
حالاکه روزهای گرم تابستان نزدیک است باید به فکربچه های پرجنب و جوش هم باشیم که در فصل تابستان زیاددچار گرمازدگی می شوند.تنها کافیست هفته ای 1تا2باربه انها اجازه دهیددرآبی که عصاره گریپ فروت ریخته شده دراز کشیده یادرآن بازی کنند. برای این منظور کافی است یک فنجان عصاره گریپ فروت رادرآب بریزیدوکودکتان رادرآب قرار دهید.


اکالیپتوس فقط برای سرماخوردگی نیست::::
اکالیپتوس یکی از گیاهان دارویی است که بساری از ما ان را میشناسیم و ازبخورآن برای پاکسازی هواوپیشگیری از سرماخوردگی در فصل سرد استفاده می کنیم اما در میان ما کمتر کسی است که بداند ازاین گیاه پرخاصیت میتوان درفصل گرم نیزبرای پاکسازی و میکروب زدایی استفاده کرد.

درنتیجه برای دورکردن آلودگیها و پاکسازی بدن کودکتان یا خودتان بعدازبازی یا سفر می توانید باریختن نصف فنجان عصاره اکالیپتوس یایک لیوان از جوشانده برگهای اکالیپتوس دروان حمام و قرارگرفتن درآن سلامت خودوکودکتان راتضمین کنید. تنها کافیست 20دقیقه دراین آب بمانیدتاازاثرات درمانی و شفابخش ان بهره مند شوید.


کبودی ها را زودتر محو کنید :::
برای برطرف کردن سریع کبودیها و کوفتگی هایی که گهگاه به دلیل بی دقتی وبراثر برخورد کودکان با اشیایازمین خوردن ایجادمی شود راه حل ساده ای وجوددارد.استفاده از ترکیبی از عصاره بابونه - عصاره بهارنارنج و عصاره گل رز مفیداست. برای این کار می توانید این عصاره ها را باهم ترکیب کرده درون آب بریزید و به صورت موضعی اندام کبودشده رادرون آب قراردهیدیا با کمک یک دستمال که به این آب آغشته شده محل کبودی را مرطوب کنید.مراقب باشید درصورتی که محل کبودی دارای زخم بازاست ازاین روش استفاده نکنید.

 

اگر پوست کودکتان خشک است :::
برخی از کودکان درطول سال ازخشکی پوست دست و لب واطراف لبشان رنج می برند یکی از عمده دلایل بروز این مسئله این است که بیشتر بچه ها به این دلیل که درطول روز کمتر به توالت بروند مایعات کمتری می نوشند و این باعث بروز خشکی در پوست می شود. هفته ای 2بار پیش از حمام کردن از کرم عسل و لیمو استفاده کنید برای تهیه این کرم لازم است 4قاشق غذاخوری عسل رابانصف لیموترش ترکیب کرده و درموضع خشک شده بمالید.

حمام آویشن برای سرفه های کودکان ::::
استفاده از حمام اویشن یکی از بهترین گزینه ها برای تسکین سرفه های کودکانی است که به بیماری سرخک مبتلا شده اند.اگر کودک شمانیزبه تازگی این تجربه راازسرگذرانده توصیه می کنیم از حمام آویشن استفاده کنید .درمانگران متعددی از بهترین شیوه ها برای بهبود و تقویت عملکرد ریه ها میدانند و این شیوه رابرای درمان سرفه کودکان مبتلا به سرخک و بزرگسالان مبتلا به سرفه های مزمن -برونشیت و تنگی نفس توصیه می کنند.
برای استفاده از این حمام کافیست نصف فنجان عصاره آویشن رادرون وان ریخته
و مدت 15دقیقه درون وان درازبکشید. باید مراقب باشیدپس از این حمام کودک در محیطی گرم و با لباسی مناسب قرار گیرد تا سرما نخورد.

کنترل تب با حمام درمانی :::
بچه ها با کوچکترین تغییری که در اب و هوا ایجادمی شود ممکن است دچار سرماخوردگی شده و تب کنددراین شرایط یکی از بهترین شیوه ها برای پایین آوردن تب
پاشویه کردن است اما این پاشویه کمی با پاشویه های دیگر متفاوت است.
اینبار به آبی که تصمیم دارید کودک رابا آن پاشویه کنید نصف لیوان سرکه اضافه کنید اینکار موجب می شود تا خیلی سریع دمای بدن کودک یک درجه کاهش یابد.برای تاثیرپذیری بیشتر می توانید این کار را 2 تا 3 بار در روزتکرار کنید تا تب کودک از بین برود. می توانید این ترکیب را در حمام درست کرده و کودک را برای چنددقیقه در این آب بخوابانید.

/ 0 نظر / 37 بازدید